O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Odborná exkurze po Solnohradsku

Ani velmi časný odjezd od školy ve středu 11. října nám, studentům výtvarných a ekonomických oborů z budovy Vrchlického v Třeboni, nepokazil odbornou exkurzi do oblasti Solnohradských jezer.
V nádherný prosluněný podzimní den jsme navštívili Salzburg, považovaný za jedno z nejkrásnějších měst v srdci Evropy. Kromě významných architektonických staveb v jeho historickém centru jsme zhlédli veškeré sbírky Residenz Galerie, včetně příležitostné výstavy „Alegorie - Řeč obrazů“.
Následně jsme přejeli do alpského městečka Sankt Wolfgang s proslulým gotickým oltářem. Nejvíce času jsme strávili obdivováním přírodních krás, Sankt Wolfgang je totiž malebného městečko poskytující kouzelný výhled na modré jezero.
V odpoledních hodinách byl na programu Hallstatt. Cesta byla klikatá, ale vyplatila se - nejkrásnější městečko Solné komory situované na břehu Halštattského jezera nás přímo uchvátilo. Jako bychom se ocitli ve starém romantickém obrazu - tmavá hladina jezera, strmé skály okolo a na uzoučkém pásu kolem jezera tísnící se patrové domky. V Hallstattu jsme si prohlédli sakrální stavby i místní hřbitůvek s kostnicí.
Závěr naší odborné exkurze patřil romantickému vodnímu zámečku Orth, který se nachází poblíž Gmundenu, u břehu Travenského jezera. Pro vdavekchtivé spolužačky a ženitbychtivé spolužáky uvádíme informaci, že si zde mohou zamluvit noblesní svatební obřad, včetně hostiny.
 

Františkánský kostel v SalzburguGotický oltář v Sankt WolfgangHallstatNádvoří Rezidenz GaleriePohled na Sankt WolfgangSalzburg - zámek MirabellSankt WolfgangZámek OrthZámek Orth

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím