O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Zahraniční odborná exkurze do Itálie

V prvním zářijovém týdnu vycestovali studenti oboru Cestovní ruch na odbornou exkurzi do Itálie.

První den jsme zavítali do Benátek, kde léto zdaleka nekončí. Po prohlídce nejvýznamnějších památek si každý naložil s volným časem, jak chtěl. Někdo poseděl při kávě v kavárně, někdo u vody, jiní fotografovali či navštívili interiéry památek. Příjemným zážitkem bylo setkání studentek s českou herečkou Jitkou Schneiderovou. Nebyla to náhoda, vždyť na blízkém ostrově Lido di Venezia právě probíhal mezinárodní filmový festival.

Druhý den následovala okružní plavba po přilehlých ostrovech Murano, Burano a Lido di Venezia. Zde jsme poznali, jak jsou benátčané zruční nejen při výrobě skla, ale i krajek. Barevné domky na ostrově Burano jsou něčím zcela výjimečným.

Třetí den jsme se přesunuli k jezeru Lago di Garda, kde nám poněkud rozbouřené jezero ukázalo pravou tvář. Na dvouhodinovou plavbu lodí určitě většina studentů dlouho nezapomene! Den jsme zakončili návštěvou Verony, kde nás stejně jako další stovky turistů pohltila ulice vedoucí k Juliinu domu. Při prohlídce města jsme zavítali i k římskému amfiteátru, který na nás působil velmi majestátně.

Naši exkurzi jsme završili turistikou v nejproslulejší části Dolomit - Drei Zinnen. Počasí k nám sice moc vlídné nebylo, ale i tak měla dvouhodinová cesta své kouzlo.

Žáci měli možnost sledovat práci profesionálního průvodce přímo v terénu, což je pro ty, kteří se vydají touto cestou, velice přínosné.

Psalo se o nás v Jindřichohradeckém deníku 

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím