O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Day of Englishpresentations

On February 13th, we had a Day of presentations. It was new for everyone...

>> více

Holiday World

Studenti Cestovního ruchu navštívili veletrh cestovního ruchu Holiday World na výstavišti v Letňanech...

>> více

Výsledky přijímacího řízení

Právě byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení pro obory s talentovou zkouškou...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Přelet nad kukaččím hnízdem

Příběh Randalla Patricka McMurphyho, který se dostává do psychiatrické léčebny, aby se vyhnul vězeňskému trestu, znají mnozí díky jeho filmové podobě. Americký film z roku 1975 režiséra Miloše Formana natočený podle románové předlohy spisovatele Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven získal celkem pět Oskarů. Hlavní roli v něm ztvárnil Jack Nicholson.
Stejné téma se rozhodlo zpracovat i Divadlo Radka Brzobohatého, které zavítalo 18. 11. 2019 do třeboňského divadla. Roli provokativního McMurphyho, který dokáže probudit v ostatních pacientech chuť do života, ztvárnil velmi zdařile Miroslav Hrabě. Manipulativní sestra Ratchedová, v podání Anny Kulované, řídí celé oddělení a despoticky vyžaduje dodržování pravidel a řádu. Dokáže ostatní manipulovat a jejímu zničujícímu vlivu nelze uniknout.
Nadčasové téma jistě zanechalo ve studentech z budovy Táboritská, kteří měli možnost toto představení zhlédnout, mnoho otázek k zamyšlení.


Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím