O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Celorepublikový projekt Studenti čtou a píší noviny

Je tady jaro a studenti Obchodní akademie Třeboň se již po několikáté zapojují do celorepublikového projektu Studenti čtou a píší noviny.

Na konci března posílali své první příspěvky do deníku MF DNES. Zamýšleli se nad těmito otázkami: dobrovolnictví ve firmách – podpora veřejně prospěšných aktivit, technická gramotnost české populace – mezigenerační rozdíly, sportovní marketing – financování sportu a etika. Nejvíce mladých ekonomů psalo úvahu na téma konec světa a blackout. V těchto ponurých dubnových dnech již přemýšlí nad dalším zadáním a v rámci publicistického stylu tvoří články o hudbě, např. jak se změnila role hudby v životě lidí za posledních padesát let? Má v současné době šanci na úspěch písnička, která nemá svoji video podobu – dosáhl by PSY a jeho Gangnam Style takové popularity bez videoklipu a jakou roli hraje hudba v životě studentů.

Cílem projektu, který skončí 17. května 2013, je naučit žáky pracovat s denním tiskem, ukázat ve vybraných hodinách, jak využívat informace zde obsažené. Hlavním úkolem je poskytnout studentům prostor pro vyjádření jejich názorů na stránkách největšího českého deníku. Akce je realizovaná takto: žáci nejprve plní zadání MF DNES v podobě tří kol s třemi aktuálními tématy, zdarma každý student denně obdrží ve škole noviny a bude věřit, že jeho článek vyjde v celorepublikovém deníku. 

Koordinátorka projektu na OA, SOŠ a SOU v Třeboni Mgr. Jana Havlová 
 

Ke stažení

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím