O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 26. 8. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 27. 8. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Pobyt japonských studentek v Třeboni - Spolupráce s Kagawskou univerzitou

V měsíci březnu naši školu navštívily v rámci výměnného programu dvě studentky, Ibuki Hanzawa a Kaho Hosotami, z japonského města Takamatsu v provincii Kagawa. Obě studentky studují místní Kagawskou univerzitu.
První den jejich pobytu byly přijaty ředitelem OA, SOŠ a SOU Třeboň Ing. Petrem Káninským a od druhého dne se účastnily výuky odborných předmětů, kde se učily brousit sklo a malovat v malírně. Současně navštívily většinu tříd se svými prezentacemi o Japonsku a jejich zvycích a studenti si pro ně připravili rovněž prezentace o České republice. Samosebou nechyběl ani prostor na dotazy v anglickém jazyce. V rámci poznávání českého vzdělávacího systému studentky se svými prezentacemi navštívily i dvě základní školy v Třeboni a další dvě v Suchdole nad Lužnicí a Chlumu u Třeboně, což bylo přínosem nejen pro ně samotné, ale též pro žáky základních škol, kteří měli možnost setkat se s kulturou jiného národa.
Pro lepší povědomí o odlišnostech cizích kultur se v Městské knihovně v Třeboni konala beseda o Japonsku, která byla přístupná veřejnosti i studentům naší školy. Nejen japonská studentka, ale též dvě studentky ze čtvrtého ročníku obchodní akademie, Marie Ježková a Petra Viktorová, a jeden student ze 3M, František Jungvirt, měli připravené prezentace. Právě tento student pojede v rámci výměnného pobytu na konci června do Japonska.
Jedna ze studentek byla též přijata starostkou města Třeboně Mgr. Terezií Jenisovou. Paní starostka seznámila Ibuki se životem ve městě, kulturními a sportovními akcemi a tradičními třeboňskými rybími pochoutkami.
Ve svém volném čase poznávaly dívky krásy Třeboně a okolí a zároveň navštívily ještě další města v jižních Čechách jako Český Krumlov, Hlubokou nad Vltavou, České Budějovice a další významná místa. V Českých Budějovicích měly možnost v rámci oslav města navštívit výstavu přemyslovských korunovačních klenotů. Nejenže se seznámily s historií jižních Čech, ale také podnikly prohlídku třeboňských lázní Aurora spojenou s návštěvou koncertu pěveckého sboru Pěslav Ozvěna.
Myslím si, že je to výborná příležitost jak pro studentky naší školy, tak pro japonské studenty poznat mentalitu našich národů, vyměnit si zkušenosti a poznatky a hlavně procvičit si komunikaci v anglickém jazyce, což je pro studenty neuvěřitelným přínosem pro budoucnost.
 

Šárka Vrchotová, učitelka AJ
OA, SOŠ a SOU Třeboň


 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím