O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

V letošním roce pokračuje náš česko-japonský projekt

V tomto týdnu jsme po roce opět přivítali studentky z japonské Kagawa univerzity. Studentky u nás stráví 4 týdny, aby zde poznaly náš školní systém. Čekájí na ně i různé exkurze a  volnočasové aktivity, kterými je budou provázet studenti obchodní akademie, pro které je tento projekt také přínosný  - zdokonalí se v komunikaci v angličtině a poznají japonskou kulturu. V červnu navštíví jedna z našich studentek obchodní akademie tuto univerzitu v japonském Takamatsu.

 

***KURZ JAPONŠTINY***

 

 

 

 


Exkurze do Tábora

Dne 10. 3. 2017 navštívili studentky a studenti 1. a 2. ročníků obchodní akademie a umělečkořemeslného zpracování skla společně s japonskými studentkami historické město Tábor.

V Husitském Muzeu se prošli chodbami středověkého podzemí a prohlédli si expozici Husité,
v Muzeu čokolády a marcipánu si prohlédli expozici a vlastnoručně si vyrobili figurky z marcipánu nebo pralinky z čokolády.

Velmi je zaujala rovněž Galerie čokolády, v níž je možno zakoupit si nejrůznější rukodělné dekorační předměty a ozdoby ve stylu čokolády a také si ve zdejší dílně vyzkoušet vlastnoruční výrobu podobných dekorací.

V Galerii u Radnice se seznámili s uměním Františka Kratochvíla (1934) a zároveň zde měli možnost shlédnout filmový záznam představení černého divadla.

Navzdory nepříznivému počasí si všichni výlet hezky užili a domů si s sebou přivezli nejen nové poznatky a zážitky, ale i vlastnoručně vyrobené cukrovinky z čokolády nebo marcipánu.

Jitka Havlová, Šárka Vrchotová
 

Základní škola v Českých Budějovicích, návštěva Českého rozhlasu


Dne 13. 3. 2017 studenti 2. ročníku obchodní akademie a uměleckořemeslného zpracování skla zároveň se studentkami z Japonska navštívili město České Budějovice. Cílem bylo přednést prezentace o Japonsku v jedné z největších základních škol v Českých Budějovicích v Dukelské ulici. Žáci měli možnost seznámit se s japonskými znaky a písmem a hlavně procvičit si angličtinu a dozvědět se zajímavé informace o japonské kultuře, zvycích a tradicích.

Prošli jsme si památky města a u každého významného místa jsme se zastavili a seznámili jsme japonské studentky s jeho historií.

Nejzajímavějším zážitkem byla jistě prohlídka studia Českého rozhlasu, kde jsme dostali opravdu podrobný výklad o natáčení, nahrávání koncertů a divadelních scén a pořadů. Japonská studentka Ai měla možnost si dokonce zahrát na klavír v nahrávacím studiu. Největším závěrečným zážitkem dne byla jistě návštěva živého vysílání.

Šárka Vrchotová

 

 

Exkurze do Jindřichova Hradce

Dne 24. 3. 2017 navštívili studentky a studenti 1. a 2. ročníků Obchodní akademie a Uměleckořemeslného zpracování skla
město Jindřichův Hradec.

Po společné procházce historickým centrem města byla na programu komentovaná prohlídka Muzea fotografie a obrazových a vizuálních médií. Po krátkém osobním volnu následovala Aqua show sv. Florián, unikátní světelná podívaná v pasáži Obchodně-medicínského centra sv. Florián.

Exkurze studentům přinesla jak nové poznatky o městě Jindřichově Hradci, tak i nové zážitky ze společně stráveného času se spolužáky
a s japonskou studentkou Yoshikou.

Vzpomínka na tuto exkurzi bude spojena hudebním zážitkem písně Viva la Vida skupiny Coldplay, která byla v aktuálním repertoáru Aqua show.

Jitka Havlová, Šárka Vrchotová

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím