O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Odborná exkurze po sklárnách v oblasti Novoborska

Ve dnech 20.6.-21.6. 2017 učitelé sklářských oborů připravili pro studenty Uměleckořemeslného zpracování skla odbornou exkurzi po sklárnách na úpatí Lužických hor. Studenti měli možnost v Novém Boru navštívit největší sklářský provoz na výrobu nápojového skla – firmu Crystalex. Tato firma letos slaví 50 let od zahájení výrobního procesu a víc než 90% její výroby míří do 70 zemí světa. Studentům se zde velmi ochotně věnoval provozní management. V zasedacím sálu je v půlhodinové prezentaci seznámili s historií a produkcí zdejší sklárny. Dále následovala odborná prohlídka výrobního procesu založeného na automatické výrobě nápojového skla. Tento den ještě studenti navštívili skalní hrad Sloup v Čechách a zdatní jedinci dokonce vyšlápli 170 schodů nedaleké rozhledny, odkud byl krásný výhled na Lužické hory. Den jsme ukončili návštěvou sklářského muzea v Novém Boru.

Druhého dne byla domluvená v nedaleké vesnici Lindava návštěva soukromé sklárny Ajeto. Tato sklárna je spojena s výrobou sklářských objektů nedávno zemřelého sklářského návrháře a současně spolumajitele sklárny, Bořka Šípka. Sklárna se pyšní ruční výrobou skla, v níž je sklovina tavena technologií využití spalování směsi kyslík–palivo namísto vzduch –palivo, čímž je možné uspořit až cca 42% energie, kromě ušetřených financí přináší nová technologie menší zátěž na životní prostředí.

K důkladnému zmapování sklářského kraje chyběla už jen nejstarší sklářská škola v Čechách v Kamenickém Šenově. Zde se studenti inspirovali výtvarnými pracemi svých vrstevníků a ve sklářském muzeu zhlédli i jejich maturitní práce.

Vyvrcholením exkurze byla možnost „vyšplhat“ na přírodní vulkanicko- čedičový útvar Panská skála, kde byly před lety natáčeny exteriéry pohádky Pyšná princezna.

Exkurze se povedla i díky mistrovskému řízení školního autobusu panem školníkem. V letošních parnech jsme opravdu „nezmokli, už jsme byli tu, už jsme byli tady,“ zase zpátky v naší OA, SOŠ a SOU Třeboň na ul. Vrchlického.

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím