O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Za španělskou kulturou a do Parlamentu

Studenti tříd 2CR a 3CR studijního oboru Cestovní ruch se vydali 15. 11. 2017 do našeho hlavního města. Cílem byla návštěva Poslanecké sněmovny PČR. Po krátkém úvodním filmu nás průvodkyně uvedla do prostor Poslanecké sněmovny ČR, kde právě probíhalo proškolování nových poslanců a jejich asistentů v oblasti práva. Žáci byli překvapeni nekázní poslanců, zejména čtením si v mobilu nebo na počítači. Paní průvodkyně mimo jiné vysvětlila, jakou funkci plní jednotlivé výbory a proč se o jejich předsednictví svádí takový boj. Stejně tak, proč spousta návrhů zákonů nemá šanci uspět. Nakonec jsme nahlédli do tiskového centra.

Protože bylo krásné počasí, šli jsme i do španělského centra pěšky. Míjeli jsme Kampu, Národní divadlo, Tančící dům a další památky Prahy.

Ve studiu Itaka, které sídlí v Korunní ulici, byl připraven dvouhodinový interaktivní program pro studenty středních škol. První část byla věnována flamenku. Je to tanec plný emocí, vznikl spojením židovské, arabské a cikánské kultury. Nejprve muzikanti a tanečníci ukázali základní flamenkové styly a rekvizity, studenti si vyzkoušeli nejtypičtější rytmické hudební nástroje a prvky, např. palmas (rytmické potlesky) nebo samotnou hru na cajón. V druhé části byla představena španělská gastronomie a důležité osobnosti z historie, kultury, divadla, literatury a kinematografie. Pro zájemce byla přichystána ochutnávka tapas a sangrie.

 

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím