O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Předvánoční Praha

V úterý 12. 12. 2017 vybraní studenti všech ročníků obchodní akademie, uměleckořemeslného zpracování skla a nástavbového studia podnikli celodenní výlet do Prahy nasát předvánoční atmosféru a zároveň shlédnout večerní divadelní představení „Pygmalion“ od G. B. Shawa v Divadle na Vinohradech.

Slavná hra inspirovaná příběhem o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem, má však nečekané dopady i pro Higginsův život. Vzhledem k vzájemnému zápolení nakonec neodchází proměněn pouze „objekt experimentu“ Líza, ale také její vychovatel.

Dopoledne i v časných odpoledních hodinách jsme nejprve navštívili Werichovu vilu, umělecké centrum, kde se konají divadelní představení, koncerty a kreativní workshopy, a poté Tančící dům s výstavou „Sedmičky Josefa Lady“ a úchvatnou vyhlídkou na historickou část města.

A večerní divadelní představení tento předvánoční den zakončilo neopakovatelnou atmosférou a výbornými hereckými výkony hlavních představitelů: Šárky Vaculíkové, Jana Šťastného, Tomáše Töpfera, Svatopluka Skopala a dalších vynikajících herců.

Text a foto: Šárka Vrchotová

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím