O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky talentových zkoušek

Výsledky talentových zkoušek oboru Výtvarné zpracování skla najdete zde...

>> více

e-STUDIUM

Po dobu uzavření školy se studenti vzdělávají prostřednictvím e-learningu. Více info zde...

>> více

Talentové zkoušky

2. kolo talentových zkoušek proběhne 20. 5. 2020 od 8:00 hodin...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Adventní Pasov

Po roce se opět přiblížil adventní čas a studenti oboru Cestovní ruch si ho nedokážou představit bez návštěvy některého města v zahraničí. Tentokrát vyrazil první a druhý ročník do Pasova přezdívaného bavorskými Benátkami.
Průvodkyně nás nejprve provedla podél Dunaje k soutoku všech tří řek (Dunaj, Inn, Ilz) a vysvětlila, co řeky znamenají pro město. Poté jsme došli k dominantě Pasova – Dómu sv. Štěpána, kde nás ohromily největší chrámové varhany světa. Poznali jsme i další stavby historického jádra – např. radnici, Horní a Dolní hrad, kostel sv. Pavla nebo baštu Scheiblingsturm.
Poté následovala návštěva adventních trhů se vším, co k nim patří – ochutnávka místní speciality jakou je určitě bavorská klobása či nákup suvenýrů.
Atmosféru blížících se Vánoc umocnily nádherně vyzdobené uličky Pasova i říční promenáda a závěrečnou tečkou byl pohled z Horního hradu na rozsvícené město.

 

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím