O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Talentové zkoušky

Počty bodů dosažených při talentových zkouškách si prohlédněte zde...

>> více

Adventní Vídeň

Studenti nejen uměleckých oborů navštívili monografickou výstavu německého malíře severského renesančního drobnopisu Albrechta Dürera...

>> více

Czech Design Week

Studenti sklářských oborů navštívili mezinárodní přehlídku designové tvorby „Czech Design Week“...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Po roce opět probíhá výměnný pobyt studentů z japonské Kagawa Univerzity

Exkurze Hluboká nad Vltavou
Dne 14. března 2019 studenti oboru obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia spolu s japonskými studentkami se vypravili na prohlídku zámku a zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou. Poté následovala prohlídka Zoologické zahrady Ohrada nedaleko zámku. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet užili.

Beseda o Japonsku
Stejně jako v předchozích letech tak i letos se konala pro veřejnost beseda o Japonsku v Městské knihovně v Třeboni v pondělí 11. března 2019 se dvěma studentkami z Kagawské univerzity ve městě Takamatsu. Student nástavbového studia 1. ročníku Lukáš Frejlich na začátku besedy uvedl Japonsko svou prezentací v českém jazyce a poté Shiori a Ayame měly své prezentace v anglickém jazyce o zvycích, japonském písmu, komunikaci a dalších tématech. Celou prezentací veřejnost provázel Vojtěch Hansa, student 1. ročníku oboru umělecko-řemeslné zpracování skla, který vše překládal. V průběhu besedy měli lidé možnost zeptat se na vše, co je zajímá.

Návštěva ZŠ ve Vimperku
Dne 1.březma studentka japonské Kagawa univerzity Shiori Kanamaru navštívila v rámci svého pobytu v Třeboni Základní školu ve Vimperku, kde v rámci svých prezentací seznamovala všechny žáky druhého stupně s japonskou kulturou a zvyky. Zároveň měla přichystané origami, kdy žáci úspěšně skládali rozličné tvary ze speciálního papíru. Na závěr prezentace čekalo na studentku sladké překvapení. Prezentace probíhala v anglickém jazyce a byla tak dokonalou ukázkou toho, jak je důležité komunikovat v cizím jazyce.

Návštěva ZŠ v Suchdole nad LužnicÍ, Rapšachu a Veselí nad Lužnicí
Dne 5. března Shiori, studentka z japonské Kagawa univerzity opět navštívila základní školy, tentokrát v Suchdole nad Lužnicí a Rapšachu. V Suchdole nad Lužnicí se besedy účastnili žáci 7. ročníků, kdy v rámci výuky zeměpisu probírají Asii a s tím spojené Japonsko. V Rapšachu už na studentku čekal celý druhý stupeň a v závěru prezentace Shiori dostala sladké pohoštění připravené a napečené paní učitelkou. Veškeré prezentace probíhaly v anglickém jazyce.

Dne 6. března navštívily Základní školu ve Veselí nad Lužnicí už obě japonské studentky, Shiori Kanamaru a Ayame Honda a v rámci svých prezentací seznamovaly žáky celého druhého stupně s prezentacemi o Japonsku a poznávání nových kultur a zvyků. Nakonec došlo i na skládání origami.                                                    Mgr. Šárka Vrchotová

Česko-japonské setkání
Dne 6. března 2019 se uskutečnilo setkání našich japonských studentek se studenty japonštiny při Jazykové škole Akai Kiku v Českých Budějovicích. Po návštěvě zajímavé výstavy grafik a maleb v Galerii Hrozen následovala prohlídka historického centra města, zakončená příjemným posezením v restauraci Alchymista. Setkání bylo příležitostí ke sdílení společných zážitků i k navázání nových přátelských kontaktů.
 

 

Třeboňská nocturna
Dne 28. února 2019 jsme v rámci koncertního cyklu Třeboňská nocturna navštívili koncert skupiny Trio del Diablo. Pro naše japonské hosty, pana profesora a studentku Univerzity Kagawa v Takamatsu, to byl jedinečný kulturní zážitek slavnostní divadelní atmosféry - při poslechu temperamentních skladeb v rytmu argentinského tanga (Á. Piazzolla) nebo romantických melodií A. Dvořáka a jiných skladatelů.

 

Slavnostní přivítání
Jako již tradičně tak i v letošním školním roce k nám zavítaly 2 studentky z japonské Kagawa Univerzity Miss Shiori Kanamaru a Miss Ayame Honda se svým profesorem Dr. Satoshi Murayama a stráví v naší škole téměř čtyři týdny. Ve středu 27.2. dopoledne studentky byly i se svým profesorem přivítáni u ředitele školy Ing. Petra Káninského.
Během čtyřtýdenního pobytu je pro ně připraven pestrý program. Čekají na ně různé exkurze a volnočasové aktivity., kterými je budou provázet studenti obchodní akademie a uměleckého oboru. V rámci jejich pobytu bude probíhat výuka japonštiny vždy v ranních hodinách pro naše studenty.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím