O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK. ZIKA & LÍDA ASCHER: TEXTIL A MÓDA

12. září podnikli studenti tříd 2MN, 3MN a 4MN cestu do uměleckoprůmyslového muzea v Praze na výstavu "Šílený hedvábník".
Návštěva výstavy „Šílený hedvábník“ a „Navrácení identity“ v uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze byla přínosem nejen pro studenta jako takového, ale i pro samotného člověka dnešní doby. Jméno a zároveň značka ASCHER jsou v ČR neznámé, zatímco v západní Evropě se jedná o pojem pojící se se synonymem textilního designu nejvyšší kvality.
Absolvování této výstavy odkrývá zapomenutý životní i profesní život Ziky Aschera a jeho manželky Lídy, zároveň prezentuje exponáty zapůjčené z archivu rodiny Ascherových z USA, z Manchestr Art Gallery, z Victoria Albert Museum v Londýně a Musée Matisse v Le Cateau-Cambrésis ve Francii.
Díla a exponáty jsou doprovázeny spoustou citátů, doprovodného textu a krátkých filmů.
Expozice „Navrácení identity“ byla uspořádána k 80. výročí zavedení norimberských zákonů v protektorátu Čechy a Morava. Velmi autentickým způsobem seznamuje návštěvníky s atmosférou a zrůdností dané doby. Vystavené předměty tak alespoň částečně pomáhají navrátit majitelům jejich identitu.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím