O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Soutěž oděv a textil Liberec 2019, Odborná exkurze na Technické univerzitě

Ve dnech 17. – 18. 9. 2019 jsme vyrazili se studenty druhého, třetího a čtvrtého ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů na sever Čech do města Liberce.

První den jsme vstávali velmi brzo, protože nás čekala dlouhá cesta. Ale i přesto panovala od brzkého rána dobrá nálada a všichni jsme byli plni očekávání, jestli přivezeme domů vítězství. Soutěže Oděv a textil jsme se zúčastnili poprvé. Studenti druhého a třetího ročníku soutěžili celkem se čtyřmi kolekcemi v kategoriích Sametová revoluce, Ženy nosí kalhoty a Když šaty vyprávějí. Cenu jsme domů opravdu přivezli :-). Studentky třetího ročníku Šárka Švecová a Natálie Hůlová se umístily se svou kolekcí Women electric na třetím místě. Účast na soutěži byla pro nás všechny další zkušeností a inspirací pro tvorbu modelů. V podvečerních hodinách jsme se ubytovali na studentských kolejích Harcov.

Druhý den ráno nás čekala exkurze na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci. Nejdříve jsme navštívili Katedru designu, kde jsme viděli šicí dílnu, ateliéry a praktické ukázky Bakalářských a Diplomových prací. Studentům byly podány informace o oboru Textilnía oděvní výtvarnictví včetně podmínek pro přijímací zkoušky. Dále jsme na Katedře tkaní viděli různé druhy tkacích strojů, od nejstarších řízených děrovacími kartami, až po nové žakárské stroje řízené počítačem. Na Katedře netkaných textilií byli studenti seznámeni s výrobou netkaných textilií a nanovláken. Exkurze byla pro studenty velkým přínosem ke studiu odborných předmětů na naší škole a motivací pro možnost dalšího studia na vysoké škole.

Po dobrém obědě jsme vyrazili zpátky do Třeboně plni zážitků a nových informací.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím