menu
Vyhledat

Za uměním do Itálie

Ve dnech 3. 4. – 7. 4. 2017 studenti uměleckého oboru Návrhářství a modelářství oděvů OA, SOŠ a SOU Třeboň, strávili dny plné nezapomenutelných zážitků v Itálii.

 Navštívili jsme kolébku renesance Florencii, kde vzpomínky rodiny Medicejského rodu ožívají vedle nádhery děl předních umělců, jako je Michelangelo, Leonardo da Vinci a Botticelli. Chrám Santa Maria del Fiore se svou překrásnou kupolí od Brunelleschiho nás ohromil svou naprostou dokonalostí a až nadpozemskou krásou, před kterou jsme zůstali stát v úžasu a s úctou ke všem kteří se podíleli na jeho vybudování. Po náročné, ale nádherné prohlídce města jsme mohli spočinout v zahradách Boboli u Pallazzo Pitti, které jsou jednou z nejdůležitějších příkladů stylu italského parku (giardino all'italiana) na světě, opravdovým muzeem architektury a památek od římských dob do 20. století.

Dalším nepopsatelným zážitkem byla návštěva jednoho z nejstarších měst Evropy – Říma. Bylo třeba vybírat, protože vše to co toto věčné město nabízí, se nedá stihnout ani za několik dní. Avšak to nejznámější jsme stihli. Začali jsme v centru katolické církve Vatikánu, s chrámem sv. Petra a náročným výstupem na jeho kupoli, ze které byl výhled na široké okolí města.

Cesta do dávnějších dob, kdy neporazitelný Řím vládl světu, nás zavedla k pahorku Kapitol, pod nímž se rozkládalo někdejší politické, náboženské i obchodní centrum Forum Romanum. O kousek výše čněl Palatin, kde v přepychu své doby žili a bydleli císařové a bohatí patricijové a ještě o pár desítek metrů dále na nás čekalo očekávané Koloseum s celou svou pompézností.

Jak pokročila doba naší exkurze, přibývalo dalších zážitků, snad ještě zmíníme nejlépe zachovalou stavbu antického Říma Pantheon a mnoho dalších umělecky hodnotných památek a artefaktů

. Náš pobyt jsme nemohli zakončit jinak, než pravou rukou přes pravé rameno vhozenou mincí do barokní fontány di Trevi, čímž jsme si zajistili to, v co všichni doufáme, že se do Říma opět vrátíme.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím