menu
Vyhledat

eTwinning

OA, SOŠ a Sou Třeboň zrealizovala první videokonferenci se střední školou ve Španělsku…

OA, SOŠ a SOU Třeboň zahájila svůj první E –twinningový projekt s partnery ze Španělska a Chorvatska pod názvem V zdravém těle zdravý duch. V rámci projektu se budou studenti všech tří škol pravidelně vídat na videokonferencích a společně pracovat na projektu, do kterého každá škola zpracuje předem dohodnuté téma. Studenti prvního ročníku Obchodní akademie přispějí na téma jak zdravě snídat a naopak , která jídla je lépe vynechat. Komunikačním jazykem je samozřejmě angličtina.

Tento pátek se uskutečnila všemi netrpělivě očekávaná první videokonference, přes počáteční obavy z technických problémů se nám díky IT podpoře firmy Argon, podařilo navázat spojení a naši studenti tak mohli nejen komunikovat, ale i nahlédnout do španělské učebny.

Celé setkání trvalo necelou hodinu během, které probíhal tzv. ice breaking tedy seznamování studentů mezi sebou a představení škol.

Musím svoje sudenty prvního ročníku moc pochválit s jakým elánem se do projektu zapojili a jak pečlivě se připravují.

Mgr. Patricie Vondrková

 

 


 V rámci eTwinningového projektu se snažíme spolupracovat se Španělskou školou v Gijónu. Cílem našeho projektu je výhra poznávacího zájezdu do Bruselu pro obě školy. Jako zadání projektu jsme dostali natočit film o zneužívání osobních médií na Internetu. Náš film je o tom, že mladá dívka byla na párty, ráno se probudila a zjistila že má v mobilu obrázek tetování z minulé noci. Z legrace dá fotku na sociální sít Facebook, ale poté zjistí, že tetování si nechala udělat ona ve stavu opilosti. Tuto část videa natočili španělé. Naše část se odehrává po šesti letech, kdy se hlavní hrdinka uchází o práci v televizní reklamě. Ředitel společnosti její jméno zadá do Internetového vyhledávače a najde její šest let starou fotku tetování. Kvůli tomu nedostane slíbenou práci, jelikož tetování je společensky nepřijatelné. Odkaz na druhou (naší) část pod textem. Autor filmu a textu : Ruda Svoboda 1.M

 

www.youtube.com/watch

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout