menu
Vyhledat

Cestovní ruch (pracoviště Táboritská 1064)

65-42-M/02   Cestovní ruch

 Přijímací zkoušky : viz termíny přijímacícho řízení

  • čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou
  • obor je určen úspěšným absolventům ZŠ

Vzdělávací program poskytuje všeobecné a odborné vzdělání. Je koncipován tak, aby připravil kvalifikované odborníky především v regionálním cestovním ruchu.

Součástí výuky jsou četné exkurze po Čechách i zahraničí, návštěva veletrhů cestovního ruchu, mezinárodního lázeňského veletrhu v Praze, exkurze do hotelových zařízení, cestovních kanceláří, směnáren a bank.
Důležitým prvkem výuky je tvorba projektů, která je zařazena od 2. ročníku, výuka 3 jazyků s rodilým mluvčím a průvodcovské služby v cizím  jazyce. Od 2. ročníku probíhá individuální praxe. Žáci ji absolvují v cestovních kancelářích, v městských lázních, ve státní správě, rekreačních střediscích, v informačních střediscích a bankách.

Vybavení školy:

  • odborná učebna pro výuku techniky administrativy a obchodní korespondence vybavená moderními elektronickými psacími stroji,
  • multimediální učebny,
  • tři  jazykové učebny, jedna s novým multimediálním vybavením AV Media
  • čtyři interaktivní tabule,
  • dvě učebny výpočetní techniky a studovna.

Video: výuka v jazykové multimediální učebně, výuka informatiky : 1-ucebny-skoly_mpeg1video.mpg
Všechny učebny jsou připojené na internet. Pro sport  využíváme tělocvičnu s horolezeckou stěnou, halu na squash, fitcentrum, jízdní kola, hřiště, tenisové kurty v areálu školy apod.

Absolventi se uplatní v zařízeních cestovního ruchu jako pracovníci cestovní kanceláře, ubytovacího zařízení, ekonomové rekreačního střediska, průvodci, organizační a informační pracovníci v turistickém centru, lázeňském zařízení a recepci.

Po absolvování praxe jako samostatní podnikatelé v oblasti poskytování ubytovacích a rekreačních služeb.
Úspěšní absolventi mohou pokračovat ve studiu na VOŠ a VŠ.

Domov mládeže

Pro své žáky ze vzdálenějších míst zajišťuje škola ubytování ve svém domově mládeže. Stravovat se mohou ve školní jídelně v blízkosti školy a DM. Cena celodenní stravy je 80,- Kč (snídaně se svačinou 24,- Kč, oběd 28,- Kč a večeře 28,- Kč) Pokoje jsou 2 lůžkové se sociálním zařízením, vybavené novým nábytkem, na patrech jsou kuchyňky a klubovny. Cena ubytování je 1000,-- Kč za celý měsíc. Dle zájmu je možnost se zapojit do řady zájmových útvarů. Pro sport lze využívat tělocvičnu s horolezeckou stěnou, halu na squash, fitcentrum, jízdní kola, hřiště apod.
Dle zájmu je možnost zapojit se do řady zájmových útvarů.

Informační leták oboru
 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout