menu
Vyhledat

Výměnný pobyt v Japonsku

Třeboňská OA, SOŠ a SOU ve dnech 26. 6. – 3. 7. 2015 v rámci výměnného programu a spolupráce s Kagawskou univerzitou ve městě Takamatsu navštívila Japonsko. Student František Jungvirt, který byl vybrán na základě výborných výsledků a prezentací svých uměleckých děl, s učitelkou anglického jazyka odcestovali na týdenní návštěvu. Během pobytu v zemi vycházejícího slunce navštívili dvě střední školy uměleckého zaměření, kde si mohli prohlédnout a vyzkoušet různé zajímavé styly maleb, ručních prací, ale i práci na hrnčířském kruhu, a jednu střední školu, která je součástí Pedagogické fakulty Kagawské univerzity. Zároveň byli přijati děkanem Kagawské univerzity.
Nejenže navštívili střední školy, ale snažili se poznat kulturní odlišnosti a mentalitu jiného národa, ochutnat tradiční japonské speciality a pokrmy, navštívit typické japonské zahrady a chrámy. Velkým přínosem pro studenty v cizí zemi je především nebát se komunikovat v cizím, zejména anglickém jazyce, což je pro jejich budoucí život a studium nesmírně důležité.
V rámci projektu poslední den pobytu se konaly prezentace studenta i učitelky anglického jazyka na téma: „Water Culture, Forests and Glasses in South Bohemia.“ Zároveň se dohodla spolupráce na další rok, kdy dva studenti z Kagawské univerzity navštíví naši školu a budou docházet do vyučovacích a odborných hodin a zároveň poznávat krásy jižních Čech, Třeboně a okolí.
Šárka Vrchotová
 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout