menu
Vyhledat

Po stopách Karla Čapka

Jako již tradičně se studenti čtvrtých ročníků a třídy 3CR vypravili na literární exkurzi Po stopách Karla Čapka. Exkurze se konala 10. října a dříve než se studenti vydali do Staré Hutě u Dobříše, aby si prohlédli Památník K. Čapka ve Strži, navštívili divadelní představení Sen noci svatojánské v Divadle na Fidlovačce. Jedna z nejznámějších komedií od W. Shakespeara zachovává původní text, a tak si všichni mohli užít Shakespearovy verše, které přeložil Martin Hilský. Režisérka K. Dušková spolupracovala se členy Cirku La Putyka, a proto jsme mohli vidět i netradiční momenty, které nejsou pro klasické představení typické. Podle ohlasu studentů bylo představení úchvatné a mnozí ho považovali za jedno z nejhezčích, které během studia navštívili.

Pak už naše kroky vedly za K. Čapkem do Strže. Tady na nás čekala paní průvodkyně, z jejíhož projevu na všechny dýchla její láska k tomuto autorovi a jejíž projev byl, jako vždy, víc než profesionální. Prohlídku uzavřelo promítání filmu, který připomněl všechny významné události ze života tohoto spisovatele a novináře.

Kouzelnou atmosféru na Strži dokreslovalo nádherné podzimní počasí, které nás provázelo celý den a které přímo lákalo k mnoha fotografiím ze zahrady obklopující tento památník.

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout