menu
Vyhledat

Adventní Pasov

Po roce se opět přiblížil adventní čas a studenti oboru Cestovní ruch si ho nedokážou představit bez návštěvy některého města v zahraničí. Tentokrát vyrazil první a druhý ročník do Pasova přezdívaného bavorskými Benátkami.
Průvodkyně nás nejprve provedla podél Dunaje k soutoku všech tří řek (Dunaj, Inn, Ilz) a vysvětlila, co řeky znamenají pro město. Poté jsme došli k dominantě Pasova – Dómu sv. Štěpána, kde nás ohromily největší chrámové varhany světa. Poznali jsme i další stavby historického jádra – např. radnici, Horní a Dolní hrad, kostel sv. Pavla nebo baštu Scheiblingsturm.
Poté následovala návštěva adventních trhů se vším, co k nim patří – ochutnávka místní speciality jakou je určitě bavorská klobása či nákup suvenýrů.
Atmosféru blížících se Vánoc umocnily nádherně vyzdobené uličky Pasova i říční promenáda a závěrečnou tečkou byl pohled z Horního hradu na rozsvícené město.

 

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím