menu
Vyhledat

Tradiční předvánoční výlet do Prahy

V pondělí 17. 12. 2018 ráno se studenti obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia 1. – 4 ročníků vypravili se svými učitelkami na celodenní výlet do předvánoční Prahy spojené s večerním divadelním představením „Škola žen“ od J.B.Moliéra.
Školu žen napsal divadelní klasik jako svou první velkou komedii. Chtěl v ní dokázat, že i nízký žánr, za který byly v jeho době komedie považovány, může vyprávět velký příběh. Vložil do něj navíc vlastní zkušenosti z manželství s výrazně mladší ženou a strach z nasazování parohů.
Studenti 4. ročníku si připravili krátké povídání v anglickém jazyce o důležitých památkách, což je součástí jedné z maturitních otázek. V průběhu dne jsme společně navštívili Betlémskou kapli, kde se koná výstava betlémů vyrobených ze všech možných materiálů, což nám navodilo příjemnou předvánoční atmosféru. Naše odpoledne završila výstava v Tančícím domě nazvaná „Retro zima za socíku“, kde bylo vystaveno až na 1300 exponátů ze 70. a 80. let minulého století. Celý den byl zakončen vynikajícími výkony herců Vinohradského divadla Tomáše Pavelky, Jana Šťastného, Dominicka Benedikta, Terezy Terberové, Simony Postlerové a dalších vynikajících herců v již zmíněné divadelní hře.
Text a foto Šárka Vrchotová

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 384 822 150
ředitel: 384 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím