menu
Vyhledat

Vybavení školy a koncepce výuky

65-42-M/02   Cestovní ruch

čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou
obor je určen úspěšným absolventům ZŠ

Vybavení školy :

dvě učebny výpočetní techniky, odborná učebna pro výuku techniky administrativy a obchodní korespondence vybavená moderními elektronickými psacími stroji, multimediální učebny, tři jazykové laboratoře, čtyři interaktivní tabule, studovna . Všechny učebny jsou připojené na internet. Pro sport  využíváme tělocvičnu s horolezeckou stěnou, halu na squash, fitcentrum, jízdní kola, hřiště, tenisové kurty v areálu školy apod.

Uplatnění absolventů:

Absolventi se uplatní v zařízeních cestovního ruchu jako pracovníci cestovní kanceláře, ubytovacího zařízení, ekonomové rekreačního střediska, průvodci, organizační a informační pracovníci v turistickém centru, lázeňském zařízení a recepci.
Po absolvování praxe se uplatní jako samostatní podnikatelé v oblasti poskytování ubytovacích a rekreačních služeb.
Úspěšní absolventi mohou pokračovat ve studiu na VOŠ a VŠ.

82-41- M/07 Modelářství a návrhářství oděvů

Čtyřletý umělecký studijní obor zakončený maturitní zkouškou

Zaměření oboru:

Umělecký obor připraví výtvarně technické pracovníky schopné navrhovat i zhotovovat oděvy i doplňky, využívat výpočetní techniku při uměleckých činnostech. Výrazným znakem oboru je výuka výtvarných předmětů- především výtvarné přípravy, figurálního kreslení, navrhování oděvů, písma.
Důraz je kladen na kreativní tvorbu vlastních výtvarných návrhů a jejich realizaci. Součástí výuky je každoroční odborná praxe. V průběhu studia žáci absolvují studijní pobyt v přírodě zaměřený na kresbu a malbu v plenéru, jsou  zapojováni do mnoha tvůrčích aktivit, ať již v rámci interních projektů /četné soutěže, výstavy, přehlídky…/, nebo projektů s partnerskými školami.

Vybavení školy:

K přípravě studentů slouží univerzální i speciální šicí stroje s přídavnými zařízeními, vyšívací stroje, okrouhlé řetízkovací stroje, elektroparní žehličky, žehlící lisy, fixační technika, grafický systém na konstrukci oděvních dílců, plotr.

Uplatnění:

Uplatnění nacházejí absolventi jako návrháři a modeláři v oděvních ateliérech, jako návrháři scénických kostýmů, mohou se realizovat jako soukromí podnikatelé, pracovat v reklamních agenturách. Úspěšní absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách nebo VOŠ.
 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 384 822 150
ředitel: 384 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím