menu
Vyhledat

Projekt Škola bez hranic - 2. návštěva

Začátkem dubna 2019 v rámci projektu Škola bez hranic navštívilo 25 studentů oboru Cestovní ruch se svými učitelkami německého jazyka Mgr. Věrou Křížovou a Mgr. Růženou Káninskou Národní park Bavorský les. Výchozím bodem bylo Neuschönau, kde se setkali se studenty z partnerské školy v Grafenau.

Po prohlídce domu Hanse Eisenmanna měli možnost vystoupat na nejdelší stezku v korunách stromů na světě – celková délka čítá 1300 metrů a výška dosahuje od 8 do 25 metrů. Maximální stoupání nepřevyšuje 6 %, tudíž je vhodná i pro rodiny s dětmi či vozíčkáře. Vrcholným zážitkem pak je 44 m vysoká vyhlídková věž, zvaná Stromové vajíčko. Pohled na okolo ležící zasněžené vrcholy Luzný a Roklan připomínají, že zde zima ještě neskončila.

S lesním průvodcem pak odpoledne zhlédli část prohlídkové trasy „Od země až po vrcholky stromů“ (Tierfreigelände). Zvířata se zde většinou pohybují volně, případně ve velkých výbězích. Je zde možné potkat rysa, vlka, losa, medvěda či kunu. Prohlídka celého areálu zabere zhruba tři hodiny.

Na podzim se můžeme těšit na návštěvu partnerské školy u nás v Třeboni.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout