menu
Vyhledat

Zahraniční odborná exkurze do Itálie

V prvním zářijovém týdnu vycestovali studenti oboru Cestovní ruch na odbornou exkurzi do Itálie.

První den jsme zavítali do Benátek, kde léto zdaleka nekončí. Po prohlídce nejvýznamnějších památek si každý naložil s volným časem, jak chtěl. Někdo poseděl při kávě v kavárně, někdo u vody, jiní fotografovali či navštívili interiéry památek. Příjemným zážitkem bylo setkání studentek s českou herečkou Jitkou Schneiderovou. Nebyla to náhoda, vždyť na blízkém ostrově Lido di Venezia právě probíhal mezinárodní filmový festival.

Druhý den následovala okružní plavba po přilehlých ostrovech Murano, Burano a Lido di Venezia. Zde jsme poznali, jak jsou benátčané zruční nejen při výrobě skla, ale i krajek. Barevné domky na ostrově Burano jsou něčím zcela výjimečným.

Třetí den jsme se přesunuli k jezeru Lago di Garda, kde nám poněkud rozbouřené jezero ukázalo pravou tvář. Na dvouhodinovou plavbu lodí určitě většina studentů dlouho nezapomene! Den jsme zakončili návštěvou Verony, kde nás stejně jako další stovky turistů pohltila ulice vedoucí k Juliinu domu. Při prohlídce města jsme zavítali i k římskému amfiteátru, který na nás působil velmi majestátně.

Naši exkurzi jsme završili turistikou v nejproslulejší části Dolomit - Drei Zinnen. Počasí k nám sice moc vlídné nebylo, ale i tak měla dvouhodinová cesta své kouzlo.

Žáci měli možnost sledovat práci profesionálního průvodce přímo v terénu, což je pro ty, kteří se vydají touto cestou, velice přínosné.

Psalo se o nás v Jindřichohradeckém deníku 

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout