menu
Vyhledat

ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK. ZIKA & LÍDA ASCHER: TEXTIL A MÓDA

12. září podnikli studenti tříd 2MN, 3MN a 4MN cestu do uměleckoprůmyslového muzea v Praze na výstavu "Šílený hedvábník".
Návštěva výstavy „Šílený hedvábník“ a „Navrácení identity“ v uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze byla přínosem nejen pro studenta jako takového, ale i pro samotného člověka dnešní doby. Jméno a zároveň značka ASCHER jsou v ČR neznámé, zatímco v západní Evropě se jedná o pojem pojící se se synonymem textilního designu nejvyšší kvality.
Absolvování této výstavy odkrývá zapomenutý životní i profesní život Ziky Aschera a jeho manželky Lídy, zároveň prezentuje exponáty zapůjčené z archivu rodiny Ascherových z USA, z Manchestr Art Gallery, z Victoria Albert Museum v Londýně a Musée Matisse v Le Cateau-Cambrésis ve Francii.
Díla a exponáty jsou doprovázeny spoustou citátů, doprovodného textu a krátkých filmů.
Expozice „Navrácení identity“ byla uspořádána k 80. výročí zavedení norimberských zákonů v protektorátu Čechy a Morava. Velmi autentickým způsobem seznamuje návštěvníky s atmosférou a zrůdností dané doby. Vystavené předměty tak alespoň částečně pomáhají navrátit majitelům jejich identitu.

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout