menu
Vyhledat

Projekt Schule ohne Grenzen pokračoval 3. návštěvou

17. září 2019 v rámci projektu Škola bez hranic přivítali studenti oboru Cestovní ruch studenty z partnerské školy v Grafenau a spolu se svými učiteli strávili den v jižních Čechách.

Všichni se setkali v ZOO Dvorec u Borovan, kde absolvovali prohlídku ZOO s průvodcem, v jejímž závěru měli také možnost nakrmit velbloudy a další zvířata. Přes počáteční obavy se do krmení nakonec zapojili téměř všichni.

Své poznatky a dojmy pak vyhodnotili na pracovních listech, které zpracovávali ve dvojicích.

Ukázalo se, že nejen němečtí studenti, ale i někteří studenti naší školy byli překvapeni, kolik zvířat v této ZOO chovají.

To vše zvládli před obědem, který pro ně připravili v Trhových Svinech, a i v jeho průběhu probíhala čilá konverzace.

Po obědě se studenti i s doprovodem přesunuli do Nových Hradů, kde následovala prohlídka hradu. Během prohlídky byli studenti rozděleni do dvou smíšených skupin a s tlumočením do německého jazyka pomohly vyučující německého jazyka Mgr. R. Káninská a Mgr. V. Křížová.

Celý den proběhl v přátelské atmosféře a na začátku října studenty čeká setkání v Německu, tentokrát ve městě Waldkirchen.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím