menu
Vyhledat

Soutěž oděv a textil Liberec 2019, Odborná exkurze na Technické univerzitě

Ve dnech 17. – 18. 9. 2019 jsme vyrazili se studenty druhého, třetího a čtvrtého ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů na sever Čech do města Liberce.

První den jsme vstávali velmi brzo, protože nás čekala dlouhá cesta. Ale i přesto panovala od brzkého rána dobrá nálada a všichni jsme byli plni očekávání, jestli přivezeme domů vítězství. Soutěže Oděv a textil jsme se zúčastnili poprvé. Studenti druhého a třetího ročníku soutěžili celkem se čtyřmi kolekcemi v kategoriích Sametová revoluce, Ženy nosí kalhoty a Když šaty vyprávějí. Cenu jsme domů opravdu přivezli :-). Studentky třetího ročníku Šárka Švecová a Natálie Hůlová se umístily se svou kolekcí Women electric na třetím místě. Účast na soutěži byla pro nás všechny další zkušeností a inspirací pro tvorbu modelů. V podvečerních hodinách jsme se ubytovali na studentských kolejích Harcov.

Druhý den ráno nás čekala exkurze na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci. Nejdříve jsme navštívili Katedru designu, kde jsme viděli šicí dílnu, ateliéry a praktické ukázky Bakalářských a Diplomových prací. Studentům byly podány informace o oboru Textilnía oděvní výtvarnictví včetně podmínek pro přijímací zkoušky. Dále jsme na Katedře tkaní viděli různé druhy tkacích strojů, od nejstarších řízených děrovacími kartami, až po nové žakárské stroje řízené počítačem. Na Katedře netkaných textilií byli studenti seznámeni s výrobou netkaných textilií a nanovláken. Exkurze byla pro studenty velkým přínosem ke studiu odborných předmětů na naší škole a motivací pro možnost dalšího studia na vysoké škole.

Po dobrém obědě jsme vyrazili zpátky do Třeboně plni zážitků a nových informací.

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout