menu
Vyhledat

Projekt Schule ohne Grenzen - Partnerská škola s pěti hvězdičkami

V rámci projektu Škola bez hranic proběhlo 1. 10. 2019 již čtvrté setkání 30 studentů oboru Cestovní ruch s partnerskou školou Berufliches Schulzentrum Waldkirchen. Tentokráte naši studenti navštívili hlavní budovu školy ve Waldkirchenu. Nicméně spolupráce probíhá zejména se studenty oboru Berufsfachschule für Hotel- und Tourismusmanagement , který sídlí v Grafenau.
Studenty osobně přivítal ředitel školy pan Burghardt. Vysvětlil jim, že pět hvězdiček v logu školy neznamená pětihvězdičkový hotel, ale pět typů škol, které toto centrum zastřešuje. Školu navštěvuje přibližně 1400 žáků, vzdělávají se zde i azylanti a utečenci.
Dopoledne se studenti společně se svými německými kamarády pohybovali po centru Waldkirchenu a vyhledávali informace týkající se historie a památek. Dva nejlepší pak za odměnu dostali obří zmrzlinový pohár.
Město všechny uchvátilo svým klidem a množstvím zeleně. Volně přístupný park nabízí i neobvyklou skluzavku pro nejmenší – je to v podstatě půl kopce, na kterém se dá jezdit. Naši studenti neodolali a vrátili se do dětských let.
Odpoledne se studenti přesunuli do dílen pro odbornou praxi. Museli překonat labyrint chodeb, aby si vyřízli a následně i vlastnoručně obrousili dřevěné srdíčko. Pro některé to vůbec nebylo tak jednoduché, jak se na počátku zdálo.
S úsměvem na rtech pak nasedli do autobusu a vyrazili směrem k domovu. Již teď se mohou těšit na pokračování projektu v příštím kalendářním roce.

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím