menu
Vyhledat

Exkurze do Prahy a do Památníku K.Čapka

Jako již tradičně se studenti třetích ročníků a třídy 4CR vypravili na literární exkurzi, která se konala 16. října 2019. Dříve než se studenti vydali na literární část, navštívili Letiště V. Havla.
Průvodkyně na nás čekala v hale a po krátkém úvodu jsme se vypravili na letištní plochu. Po bezpečnostní kontrole jsme nastoupili do autobusu, který nás provezl terminálem 3 a pak přejel k terminálům 1 a 2. Sledovali jsme letištní plochu a zároveň poslouchali zajímavý výklad o jednotlivých budovách, které jsme míjeli, typech letadel, která přistávala i odlétala, i jednotlivých činnostech, které je nezbytné provést, když letadlo dosedne na plochu a než znovu vzlétne. Největším zážitkem byla možnost vystoupit z autobusu a ve vymezeném prostoru z poměrně krátké vzdálenosti sledovat přistávání letadel a jejich cestu do vzduchu. Po této společné části jsme se rozdělili, studenti třídy 4 CR zůstali v Praze a navštívili židovské město, synagogy i Starý židovský hřbitov.
Třídy 3CR a 3MN pokračovaly za K. Čapkem do Strže. Tady na nás čekala paní průvodkyně, která nás provedla celým památníkem a seznámila s životem a tvorbou nejen K. Čapka, ale i F. Peroutky a O. Scheinpflugové.
Kouzelnou atmosféru na Strži dokreslovalo nádherné podzimní počasí, které nás provázelo celý den a které přímo lákalo k mnoha fotografiím jak na letišti, tak i na zahradě obklopující tento památník.

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout