menu
Vyhledat

Předvánoční exkurze do Prahy

Jako již tradičně každým rokem v nejkrásnějším období v roce se ráno 10. 12. 2019 studenti obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia 1. – 3. ročníků vypravili se svými učitelkami na celodenní výlet do předvánoční Prahy spojené s večerním divadelním představením „Lev v zimě“ od Jamese Goldmana. 

Lev v zimě se vyznačuje konverzační brilancí, přitažlivými historickými reáliemi a neustálými zvraty. Změny v postavení jednotlivých figur vůči sobě připomenou partii šachu, jejímiž hybateli je ústřední pár, odcizení a znepřátelení manželé Jindřich a Eleonora. V inscenaci Jana Buriana je obsazení tohoto lva a lvice vskutku královské. Hlavní role totiž obsadili Dagmar Havlová a Tomáš Topfer.
Dopoledne jsme navštívili muzeum k 30. výročí Sametové revoluce a odpoledne měli studenti zařízenou komentovanou prohlídku Národního muzea spojenou s vyplňováním pracovních listů a poznáváním jednotlivých osobností naší historie.
Text a foto Šárka Vrchotová

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím