menu
Vyhledat

Majáles

Po dlouhé covidové odmlce se v pátek 13. 5. 2022 naše škola opět účastnila slavnosti studentů středních škol, kterou organizovalo Gymnázium Třeboň.

I přes nepřízeň počasí, kdy nás na začátku provázel silný déšť, jsme se všichni s chutí vydali do průvodu městem. Naše království Pirátů společně s královstvími Hororu a Fantasy se za velkého skandování a pokřiků přemístily na Tyršův stadion, kde předvedly své scénky, které hodnotila odborná porota. V čele poroty byl Petr Werner, místostarosta města, další členové poroty byly Anna Kohoutová, ředitelka gymnázia, Petra Eliášová, zástupkyně školy v budově Táboritská, Šárka Vrchotová, organizátorka majálesu na naší škole a Miroslav Hrdina, zástupce ředitele gymnázia. Porota hodnotila nejlepší masku a nejlepší království vybírala podle nápaditosti a prezentace. Porota neměla jednoduchý úkol vybrat nejlepší království, protože všichni se připravili pečlivě a svědomitě, avšak Piráti se oprávněně stali vítězi a získali nejvíce – 12 bodů. O druhé a třetí místo se dělila království Hororu a Fantasy, každý s počtem 9 bodů.

Naše království získalo jako hlavní cenu krásný dort a král s královnou obdrželi broušené poháry vyrobené v naší dílně učiteli Petrem Janským a Jakubem Buckem.

Děkujeme studentům 3. ročníku za nelehkou přípravu a organizaci království Pirátů a těšíme se na další ročník Majálesu!

Šárka Vrchotová

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout