menu
Vyhledat

Soutěž Oděv a textil Liberec, Odborná exkurze - TEU Liberec, fakulta textilní

Ve dnech 13. – 14. 9. 2022 jsme vyrazili se studenty druhého a třetího ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů na dvoudenní odbornou exkurzi do města Liberce.

První den našeho pobytu jsme absolvovali exkurzi na Textilní fakultě Technické univerzity. Nejdříve nás paní proděkanka seznámila s bakalářskými a magisterskými studijními obory, které lze na fakultě studovat. Studenti se také dozvěděli, že právě na této fakultě byl objeven technologický postup výroby nanovláken a jaké je jejich využití především v oboru medicíny. Bylo pro ně též překvapením, že se z nanovláken vyrábějí např. umělé cévy či umělé ledviny, jejichž základem je nanovlákenná membrána. Na jednotlivých katedrách jsme dále viděli různé druhy tkacích strojů, tvorbu vzorů pro tkaní, laboratoře pro zkoumání vláken a zušlechťování.

Druhý den jsme se již podruhé zúčastnili soutěže Oděv a textil. Studenti druhého
a třetího ročníku soutěžili celkem se čtyřmi kolekcemi v kategoriích Stín a Monte Carlo. Domů jsme přivezli zvláštní ocenění, které získala studentka Natálie Čepková za svou kolekci Chavrolet Monte Carlo. Účast na soutěži byla pro nás všechny další zkušeností a inspirací pro tvorbu modelů. Už teď se těšíme, až začneme tvořit kolekce pro soutěž v Jihlavě a v Lysé nad Labem.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout