menu
Vyhledat

Alžbětinská Anglie

Ve dnech 11. – 16. 9. 2022 se studenti OA, SOŠ a SOU Třeboň (2., 3. a 4. ročníky oborů Obchodní akademie a výtvarné zpracování skla) zúčastnili školního zájezdu do Belgie a Anglie s názvem „Alžbětinská Anglie“.

Hned první den po noci strávené v autobuse jsme se zastavili v Bruselu u Atomia, kde jsme si prohlédli 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy EXPO 58. Odpoledne jsme navštívili půvabné historické městečko Bruggy, které díky četným vodním kanálům a malebným uličkám dostalo přezdívku „Benátky severu“. Prošli jsme si krásné Hradní náměstí a projeli jsme se lodí po jednom z úžasných kanálů. Večer jsme se ubytovali v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.

Následující den brzy ráno jsme přejeli Eurotunelem do jižní Anglie a krátce jsme se zastavili v romantickém městečku Rye. Prohlédli jsme si Ypres Tower a nejstarší hospůdku v jihovýchodní Anglii. Poté jsme navštívili nedaleký krásný alžbětinský zámek Herstmonceux Castle. Odpoledne jsme se za lehkých přeháněk přesunuli k tudorovskému hradu Hever Castle, ve kterém strávila mládí Anna Boleynová, druhá manželka anglického krále Jindřicha VIII. Ve večerních hodinách jsme dorazili do města Guildford, kde byli studenti ubytováni na 2 noci v hostitelských rodinách.

Následující den po snídani přivážely rodiny studenty na tzv. „meeting point“, odkud jsme vyrazili na celodenní výlet směr Stratford upon Avon. Nejprve jsme se zastavili u hradu Kenilworth Castle, který byl během renesance přestavěn na rozsáhlé panské sídlo, a poté nás čekala prohlídka středověkého hradu Warwick Castle, kde jsme si prohlédli jednotlivé hradní okruhy s voskovými figurínami a dalšími zajímavostmi. Naše poslední zastávka byla ve městě Stratford upon Avon, rodném městě Williama Shakespeara, kde jsme si udělali krátkou procházku. Zároveň jsme v kostele Holy Trinity, kde je spisovatel pohřben, podepsali kondolenční knihu k úmrtí královny Alžběty II. Večer jsme se rozešli do hostitelských rodin.

Poslední den pobytu v Anglii jsme zavítali do Londýna. Dopoledne jsme si prohlédli renesanční palác Hampton Court Palace s krásnými anglickými i formálními zahradami a bludištěm. Pak jsme se přesunuli vlakem do centra Londýna. Prošli jsme kolem Trafalgar Square, který byl zavřený kvůli státnímu smutku, do Regent´s Park až k Buckingham Palace, kde jsme viděli davy Britů i turistů, kteří vzdávaly hold královně Alžbětě II. Studenti dostali rozchod na Leicester Square, aby si mohli nakoupit suvenýry. V podvečer jsme si mohli prohlédnout Londýn z výšky během pomalé jízdy na 135 metrů vysokém London Eye. Unavení, ale plní zážitků jsme přejeli metrem na okraj Londýna, kde na nás čekal autobus a my jsme se odebrali Eurotunelem směr Francie, Belgie, Německo zpátky domů.

Šárka Vrchotová

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout