menu
Vyhledat

Památník Karla Čapka, Letiště Václav Havla

Studenti třetího a čtvrtého ročník oboru Cestovní ruch se vypravili v úterý 10. 10. 2023 na literární a technickou exkurzi.

Nejdříve naše cesta vedla za Karlem Čapkem do Strže u Dobříše. Tady na nás čekala paní průvodkyně, která nám pustila krátký film o spisovateli a poté nás provedla celým památníkem a seznámila s životem a tvorbou nejen K. Čapka, ale i F. Peroutky a O. Scheinpflugové.

Podzimní počasí vybarvilo stromy, po prohlídce už vysvitlo slunce a tak jsme se mohli vyfotografovat v zahradě.

Druhá naše zastávka vedla na Letiště Václava Havla do Prahy. Zde jsme se s průvodcem krátce zastavili v odbavovací hale, prošli jsme bezpečnostní kontrolou vchodem pro zaměstnance a nastoupili jsme do připraveného autobusu. Sledovali jsme letištní plochu a zároveň poslouchali zajímavý výklad o jednotlivých budovách, které jsme míjeli, typech letadel, která přistávala i odlétala, i jednotlivých činnostech, které je nezbytné provést, když letadlo dosedne na plochu a než znovu vzlétne. Největším zážitkem byla možnost vystoupit z autobusu a ve vymezeném prostoru z poměrně krátké vzdálenosti sledovat přistávání letadel a jejich cestu do vzduchu. Na závěr exkurze jsme ještě navštívili budovu hasičského sboru a zde jsme viděli nejmodernější techniku, která je připravena zasáhnout na letišti v případě nehody.                                                      

Mirka Žáková

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout