menu
Vyhledat

Exkurze do Salzburgu

Ve středu 20. 12. 2023 se studenti 1. a 4. ročníku oboru Cestovní ruch vypravili do Salzburgu, aby nasáli vánoční atmosféru a prohlédli si nejznámější památky tohoto města.

První zastávka na ně čekala v lázeňském městě Bad Ischl, které je neodmyslitelně spjaté s císařskou rodinou. Po krátké procházce městem a návštěvě vánočních trhů se všichni přesunuli do Salzburgu.

Hned při vjezdu do města nešla přehlédnout impozantní pevnost Hohensalzburg a pak už se studenti s panem původcem z CK Máj vydali do ulic vánočně vyzdobeného města a při prohlídce viděli salzburský dóm, nejstarší hřbitov u nejstaršího kláštera s katakombami vytesanými do skály, Mozartův rodný dům, univerzitu, připomněli si Salzburský hudební festival a další památky.

Samozřejmě zbyl čas na návštěvu vánočních trhů, ochutnávku preclíků a dalších dobrot typických pro toto město i tento čas a také na nákup dárků a Mozartových koulí. Je mnoho značek Mozartových koulí, ale originál je jen jeden. Zabalený do stříbrné folie s modrým portrétem W. A. Mozarta a vyrobený v cukrářství Fürst ve městě Salzburg, a tak se mnozí vypravili právě sem.

Přestože počasí nebylo úplně ideální, všichni se v pořádku vrátili domů.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout