menu
Vyhledat

Třikrát zlato

Avantgarda 2024 v Lysé nad Labem je jedinečná soutěž, v níž se setkávají odvaha, inovace a módní vize. Představuje mladé tvůrčí talenty, kterým otevírá dveře k příležitostem stát se budoucím módním designérem.

Právě zde naši studenti OA, SOŠ a SOU Třeboň získali dvě ceny nejvyšší, ke kterým přidali třetí zlaté ocenění za nejlepší kolekci celé soutěže. Cenu získal student 2. ročníku uměleckého oboru Modelářství a návrhářství oděvů Matyas Řeřicha.

První zlatá medaile byla udělena za kolekci s názvem Slovanská mytologie studentkám 3. a 4. ročníku. Ušité modely doplnila technika vyšívání rybími šupinami, kterou studenti naší školy již tradičně využívají. Tentokrát studenti použili šupinky bez pracného tvarování a ponechali jim svůj charakteristický přírodní tvar. Samotnou zdlouhavou práci to však nikterak neušetřilo.

Druhá zlatá kolekce pod názvem Plastik People autora Matyase Řeřichy byla zhotovena ze starých nepoužívaných nafukovacích hraček. Měla ekologické poslání upozornit na nadprodukci plastů a jejich hromadění v oceánech a mořích.

Tři poháry najednou jsou obzvláště potěšujícím výsledkem a jistě se stanou další pozitivní motivací pro práci všech našich studentů.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout