menu
Vyhledat

Exkurze do Památníku K. Čapka a na Letiště V. Havla

Ve čtvrtek 6. června 2024 se studenti druhého ročníku oboru Cestovní ruch vydali na zajímavou exkurzi, která byla plná literatury i odborných zážitků.

Začali jsme ve Strži u Dobříše, kde jsme navštívili památník Karla Čapka. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí nejen o Karlu Čapkovi, ale také o manželce Olze Scheinpflugové a o příteli Ferdinandovi Peroutkovi. Nakonec jsme se prošli zahradou a pořídili pár fotek.

Další zastávkou bylo Letiště Václava Havla v Praze. Po krátkém rozchodu, kdy jsme si prohlédli odbavovací halu, sledovali přistávání a odlety letadel a občerstvili se, jsme se vydali na prohlídku s průvodcem. V infocentru jsme si prohlédli model letiště, prošli jsme bezpečnostní kontrolou a nastoupili do autobusu. Během jízdy po letištní ploše jsme poslouchali zajímavý výklad o různých budovách, typech letadel a letištních činnostech. Navštívili jsme také hasičský sbor a viděli jejich moderní techniku. A jako třešničku na dortu jsme na závěr sledovali vzlet obřího Boeingu 777, největšího dvoumotorového letadla, které na letišti přistává.

Byl to den plný zážitků a nových poznatků, který jsme si všichni užili.

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout