menu
Vyhledat

Exkurze Zlatá Koruna a Č.Krumlov

 Exkurze dne 23.4.2015 tříd 1CR a 2 CR se skládala ze dvou částí – návštěvy kláštera ve Zlaté Koruně  a prohlídky historického centra Českého Krumlova.

 

Prohlídka kláštera ve Zlaté Koruně byla spojena s didaktickým programem Zlatokorunský Orbis Pictus. Během prohlídky kláštera (interiérem i exteriérem) se studenti seznámili s každodenním životem mnichů v cisterciáckém klášteře, s jejich znakovou řečí, povinnostmi a chodem kláštera. Učili se vnímat architektonické detaily, především gotiky, baroka a rokoka, dozvěděli se o památných stromech, o pokroku v řemeslech a pěstování plodin, které cisterciáci v Čechách šířili. Seznámili se s jedinečným souborem didaktických nástěnných obrazů z 2. poloviny 18. století, které sloužily k názornému vyučování v tamní škole. Část výjevů vycházela z díla J. A. Komenského Orbis Pictus. Po celou dobu prohlídky studenti vyplňovali úkoly dle pracovního listu. 
 
V Českém Krumlově jsme si prohlédli historické centrum města (otáčivé hlediště s parkem, exteriéry státního zámku Český Krumlov, náměstí a interiér kostela svatého Víta). Během celého dne si studenti pořizovali fotografie.
 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím