menu
Vyhledat

Dlouho očekávaná návštěva z Japonska

Již potřetí jsme přivítali studenty z japonské univerzity Kagawa na naší škole. Stráví zde skoro 4 týdny. V tomto roce přiletěli 3 studenti Miss Shiori Sasai, Mr. Ryota Tsuzuki, and Mr. Kazuya Makino, kteří jsou studenty pedagogické fakulty.
Cílem tohoto projektu je seznámení se s odlišnou kulturou a tradicemi našich zemí a v neposlední řadě komunikace v anglickém jazyce. Pro Japonce je stejně jako pro nás angličtina druhým jazykem, a tak se potýkáme se stejnými těžkostmi. Pro studenty je nicméně snazší komunikace s nimi, než s rodilými mluvčími, a tak mohou ve volnočasových aktivitách konverzovat a procvičovat své dovednosti.
Během čtyř týdenního pobytu je pro ně připraven pestrý program. Dopoledne se účastní výuky ať už jako pozorovatelé nebo se spoluúčastí učitele a odpoledne tráví v našich sklářských dílnách a v ateliéru, kde se učí brousit a malovat sklo. Mimo jiné navštíví s našimi studenty Prahu, Český Krumlov a České Budějovice.
Mimo jiné se musíme pochlubit i minikurzem japonštiny, který probíhá 3x týdně před začátkem vyučování. Naši studenti se učí základní obraty.
Letos se studenty Filipem Hančlem a Michaelou Váchovou do Japonska poletí Mgr. Petr Jánský, který připravuje výstavu studentských sklářských prací, která bude vystavena v rámci uměleckých workshopových dnů v Japonsku. Pro Filipa Hančla, studenta oboru Automechanik připravuje profesor Satoshi Murayama návštěvu automobilky.

Můj víkend s návštěvou ze země vycházejícího Slunce
Těsně před jarními prázdninami jsem zažila velmi zajímavý víkend, dne 4.3. 2016 k nám totiž domů zavítala japonská studentka Shiori Sasai.
Společně jsme navštívili mladovožický památník, dále filmovou zbrojnici v Táboře a k ní přilehlou středověkou krčmu. Ve zbrojnici měla Shiori možnost vyzkoušet si nejrůznější helmy, brnění i zbraně, včetně meče používaného Jackiem Chanem ve filmu Rytíři ze Šanghaje, z toho byla velmi nadšená.
I já jsem měla možnost poznat něco nového. Naučila jsem se od ní skládání origami, a dozvěděla jsem se něco málo o japonské kultuře.
Víkend byl vyčerpávající, ale přesto to byla zajímavá zkušenost. Rodiče si ji rychle oblíbili, stejně tak i naše zvířata. Jsem ráda, že se Shiori u nás líbilo a doufám, že na nás bude mít jen a jen kladné vzpomínky.
Josefína Sapíková, 1.M

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím