menu
Vyhledat

Informace pro žáky a rodiče při výskytu nemoci Covid-19 ve škole

INFORMACE PRO STUDENTY A RODIČE

V případě prokázaného výskytu koronaviru (COVID-19) je nutno se řídit těmito pokyny:

Po zjištění výskytu nemoci musí škola počkat na pokyny z KHS. Je na zvážení každého studenta, který přišel s pozitivní osobou do styku, zda bude navštěvovat výuku do doby než budou známy pokyny z KHS.

KHS je jediná, která může nařídit karanténu třídy či vyučujícího.

Toto opatření se netýká:

  • osob plně očkovaných po 14 dnech od 2.dávky očkování (popřípadě po 14 dnech po 1. dávce, jedná-li se o jednodávkovou vakcínu),
  • osob, které v posledních 180 dnech onemocnění COVID-19 prodělali.

Rodiče jsou povinni zajistit pro studenty v karanténě PCR test v termínu 5-7 den po posledním rizikovém setkání. V případě, že se u studenta objeví příznaky onemocnění, je nutné PCR test zajistit IHNED.

Na odběr musí rodiče děti objednat sami.

Dále je nutné kontaktovat příslušného pediatra, oznámit karanténu studenta a adresu pobytu dítěte v době karantény, karanténu ukončuje pediatr.

Karanténa a test PCR jsou nařízeny tedy u těch studentů, kteří neprodělali onemocnění či nejsou plně očkováni.

Rodiče studentů, kterým není nařízena karanténa (očkování, po nemoci) musí sledovat zdravotní stav dítěte a v případě objevení se příznaků nemoci kontaktují pediatra a student se podrobí testu PCR. Pokud budou studenti, kterým není nařízena karanténa, bez příznaků nemoci, test PCR se doporučuje podstoupit 5. den po kontaktu s nakaženým. 

Karanténa musí být dodržena v určeném rozsahu i v případě, že  PCR test osoby provedený v průběhu karantény je negativní. I dále je nutné, aby rodiče sledovali zdravotní stav dítěte (včetně denního měření teploty) po celou dobu karantény a aby v případě příznaků onemocnění dítěte kontaktovali příslušného pediatra. V případě neodkladného  ošetření dítěte ve zdrav. zařízení v době karantény je nutné zdrav. zařízení oznámit karanténu dítěte.

Postup nařízení izolace a karantény je dle Mimořádného opatření MZDR 40555/2020 – Z/MIN/KAN

 

Vrchlického 567, 379 01 Třeboň

sekretariát: 389 822 150
ředitel: 389 822 153

info@sostrebon.cz

den otevřených dveří každý den od 8 do 14 hodin

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím